SMCC-332J-02 | Fastron
RF choke, axial, 3.3 mH, 62 mA, SMCC-332J-02
Order No.: 74D342
EAN: 4099889009460
MPN:
SMCC-332J-02
Series: SMCC
SMCC-332J-02 Fastron Fixed Inductors Image 1
SMCC-332J-02 Fastron Fixed Inductors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 22,800 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
RF inductor, SMCC-332J-02, FASTRON
Features
  • Very wide inductance range
  • High Q values
Applications
  • Interference suppression
  • Decoupling
  • RF blocking and filtering
  • Automotive electronics
  • Electronis household appliances
  • Entertainment electronics
Product type RF choke
Inductance 3.3 mH
DC current 62 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 59.5 Ω
Measuring frequency 250 kHz
Quality Q Q 40
Design axial
Length 9.5 mm