SMCC-331J-02 | Fastron
RF choke, axial, 330 µH, 190 mA, SMCC-331J-02
Order No.: 74D330
EAN: 4099889009361
MPN:
SMCC-331J-02
Series: SMCC
SMCC-331J-02 Fastron Fixed Inductors Image 1
SMCC-331J-02 Fastron Fixed Inductors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 211 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Axial wired fixed inductance, SMCC-331J-02, Fastron
Leaded inductors, type Fastron SMCC.
Ultra compact BC (Bobbin Core) chokes. With color coding rings
  • With ferrite core, type SMCC.
Technical specifications
Filter Property Value
Product type RF choke
Inductance 330 µH
DC current 190 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 6.4 Ω
Measuring frequency 790 kHz
Quality Q Q 70
Design axial
Length 9.5 mm