SMCC-182J-32 | Fastron
Choke, axial, 1800 µH, 95 mA, SMCC-182J-32
Order No.: 87D3000
MPN:
SMCC-182J-32
Series: SMCC
SMCC-182J-32 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-182J-32, Fastron
Product type choke
Inductance 1800 µH
DC current 95 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 24 Ω
Measuring frequency 0.25 MHz
Quality Q Q 40
Design axial
Length 9.5 mm