SMCC-152J-31 | Fastron
Choke, axial, 1500 µH, 100 mA, SMCC-152J-31
Order No.: 87D3048
MPN:
SMCC-152J-31
Series: SMCC
SMCC-152J-31 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-152J-31, Fastron
Product type choke
Inductance 1500 µH
DC current 100 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 21.6 Ω
Measuring frequency 0.25 MHz
Quality Q Q 40
Design axial
Length 9.5 mm