SMCC-150M-02 | Fastron
Choke, axial, 15 µH, 610 mA, SMCC-150M-02
Order No.: 87D3063
MPN:
SMCC-150M-02
Series: SMCC
SMCC-150M-02 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-150M-02, Fastron
Product type choke
Inductance 15 µH
DC current 610 mA
Tolerance ±20 %
DC resistance 0.6 Ω
Measuring frequency 2.52 MHz
Quality Q Q 50
Design axial
Length 9.5 mm