SMCC-150K-31 | Fastron
Choke, axial, 15 µH, 610 mA, SMCC-150K-31
Order No.: 87D3066
MPN:
SMCC-150K-31
Series: SMCC
SMCC-150K-31 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-150K-31, Fastron
Leaded Inductor, Medical Applications (Fixed Choke Coils)
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 15 µH
DC current 610 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.6 Ω
Measuring frequency 2.52 MHz
Quality Q Q 50
Design axial
Length 9.5 mm