SMCC-103J-02 | Fastron
RF choke, axial, 10 mH, 25 mA, SMCC-103J-02
Order No.: 74D348
EAN: 4099889009620
MPN:
SMCC-103J-02
Series: SMCC
SMCC-103J-02 Fastron Fixed Inductors Image 1
SMCC-103J-02 Fastron Fixed Inductors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 2 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
RF inductor, SMCC-103J-02, FASTRON
Features
  • Wide temperature range
  • High Q value
Applications
  • For decoupling and interference suppression
  • RF blocking and filtering
  • Automotive electronics
  • Lighting devices
Technical specifications
Filter Property Value
Product type RF choke
Inductance 10 mH
DC current 25 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 115 Ω
Measuring frequency 100 kHz
Quality Q Q 20
Design axial
Length 9.5 mm