1210AS-R22J-01 | Fastron
SMD RF inductor, SMD, 1210, 0.22 µH
Order No.: 74D3232
MPN:
1210AS-R22J-01
This item is no longer available.
As an alternative, we recommend the following item:
RF choke, SMD 1210, 220 nH, 790 mA, 1210AS-R22J-01
Order No.: 79D5704
Manufacturer: Fastron
Chip inductors for RF applications, type Fastron 1210AS../1210F.
Size 1210, molded in epoxy resin, smooth finish. Solderable up to max. +260 °C/10 s.