1008F-1R5K-08 | Fastron
SMD RF inductor, SMD, 1008, 1.5 µH
Order No.: 74D2440
MPN:
1008F-1R5K-08
1008F-1R5K-08 Fastron Fixed Inductors Image 1
1008F-1R5K-08 Fastron Fixed Inductors Image 2
Image may differ
This item is no longer available.
As an alternative, we recommend the following item:
RF choke, SMD 1008, 1.5 µH, 630 mA, 1008F-1R5K-08
Order No.: 79D5838
Manufacturer: Fastron
Chip inductors for RF applications, type Fastron 1008F.
Size 1008, molded in epoxy resin, smooth finish. Solderable up to max. +260 °C/10 s