09P-470K-51 | Fastron
Choke, radial, 47 µH, 2 A, 09P-470K-51
Order No.: 87D0205
MPN:
09P-470K-51
Series: 09P
09P-470K-51 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 09P-470K-51, Fastron
Pluggable Inductor with tube
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 47 µH
DC current 2 A
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.1 Ω
Saturation current 1.2 A
Measuring frequency 2.52 MHz
Quality Q Q 50
Design radial
Height 12.5 mm