0603AS-9N5J-08 | Fastron
RF choke, SMD 0603, 9.5 nH, 700 mA, 0603AS-9N5J-08
Order No.: 79D6047
MPN:
0603AS-9N5J-08
Series: 0603AS
0603AS-9N5J-08 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
RF inductor, 0603AS-9N5J-08, Fastron
Product type RF choke
Inductance 9.5 nH
DC current 700 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 190 mΩ
Measuring frequency 250 MHz
Quality Q Q 25
Design SMD 0603
Length 1.7 mm
Width 1.1 mm
Height 1 mm