0603AS-7N6J-08 | Fastron
RF choke, SMD 0603, 7.6 nH, 700 mA, 0603AS-7N6J-08
Order No.: 79D6057
MPN:
0603AS-7N6J-08
Series: 0603AS
0603AS-7N6J-08 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
RF inductor, 0603AS-7N6J-08, Fastron
Product type RF choke
Inductance 7.6 nH
DC current 700 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 120 mΩ
Measuring frequency 250 MHz
Quality Q Q 30
Design SMD 0603
Length 1.7 mm
Width 1.1 mm
Height 1 mm