0603AS-4N7K-08 | Fastron
RF choke, SMD 0603, 4.7 nH, 700 mA, 0603AS-4N7K-08
Order No.: 74D1504
EAN: 4099889007961
MPN:
0603AS-4N7K-08
Series: 0603AS
0603AS-4N7K-08 Fastron Fixed Inductors Image 1
0603AS-4N7K-08 Fastron Fixed Inductors Image 2
Subject to prior sale
RF inductor, 0603AS-4N7K-08, FASTRON
Applications
  • Oscillator and signal generators
Product type RF choke
Inductance 4.7 nH
DC current 700 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 70 mΩ
Measuring frequency 250 MHz
Quality Q Q 25
Design SMD 0603
Length 1.7 mm
Width 1.1 mm
Height 1 mm