0603AS-4N3K-01 | Fastron
RF choke, SMD 0603, 4.3 nH, 700 mA, 0603AS-4N3K-01
Order No.: 79D6072
MPN:
0603AS-4N3K-01
Series: 0603AS
0603AS-4N3K-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
RF inductor, 0603AS-4N3K-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 4.3 nH
DC current 700 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 70 mΩ
Measuring frequency 250 MHz
Quality Q Q 25
Design SMD 0603
Length 1.7 mm
Width 1.1 mm
Height 1 mm