0603AS-090J-08 | Fastron
RF choke, SMD 0603, 90 nH, 400 mA, 0603AS-090J-08
Order No.: 79D6096
MPN:
0603AS-090J-08
Series: 0603AS
0603AS-090J-08 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
RF inductor, 0603AS-090J-08, Fastron
Product type RF choke
Inductance 90 nH
DC current 400 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 540 mΩ
Measuring frequency 150 MHz
Quality Q Q 34
Design SMD 0603
Length 1.7 mm
Width 1.1 mm
Height 1 mm