0603AS-082J-01 | Fastron
RF choke, SMD 0603, 82 nH, 400 mA, 0603AS-082J-01
Order No.: 79D6099
MPN:
0603AS-082J-01
Series: 0603AS
0603AS-082J-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
RF inductor, 0603AS-082J-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 82 nH
DC current 400 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 540 mΩ
Measuring frequency 150 MHz
Quality Q Q 34
Design SMD 0603
Length 1.7 mm
Width 1.1 mm
Height 1 mm