0603AS-056J-01 | Fastron
RF choke, SMD 0603, 56 nH, 400 mA, 0603AS-056J-01
Order No.: 79D6104
MPN:
0603AS-056J-01
Series: 0603AS
0603AS-056J-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
RF inductor, 0603AS-056J-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 56 nH
DC current 400 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 310 mΩ
Measuring frequency 200 MHz
Quality Q Q 38
Design SMD 0603
Length 1.7 mm
Width 1.1 mm
Height 1 mm