0402AQC-026J-01 | Fastron
RF choke, SMD, 26 nH, 0.8 A, 0402AQC-026J-01
Order No.: 87D2014
MPN:
0402AQC-026J-01
Series: 0402AQC
0402AQC-026J-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Chip inductance, 0402AQC-026J-01, Fastron
Chip Inductors for RF Applications
Technical specifications
Filter Property Value
Product type RF choke
Inductance 26 nH
DC current 0.8 A
Tolerance ±5 %
DC resistance 0.27 Ω
Measuring frequency 250 MHz
Quality Q Q 25
Design SMD
Length 1.2 mm
Width 0.65 mm
Height 0.65 mm