DN-19-TRAY-2-450 | DIGITUS
Shelf, extendable, sheet steel, (W x H x D) 352 x 483 x 88 mm, gray, DN-19-TRAY-2-450
Order No.: 98F9271
EAN: 4016032427988
MPN:
DN-19-TRAY-2-450
DN-19-TRAY-2-450 DIGITUS Accessories for Enclosures Image 1
DN-19-TRAY-2-450 DIGITUS Accessories for Enclosures Image 2
DN-19-TRAY-2-450 DIGITUS Accessories for Enclosures Image 3
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 59 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
5 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Extendible Shelf for fixed mounting on front 483 mm (19") profile rails, DN-19-TRAY-2-450, DIGITUS
2U extendib. shelf for cabinets from 450 mm depth 88 x 483 x 352 mm, up to 30 kg, gray (RAL 7035)
Due to its compact construction it is perfectly suitable also for 483 mm (19”) wall mounting cabinets with a depth from 450 mm.
The shelf for fixed mounting is easy to install on the front 483 mm (19“) profile rails of your 483 mm (19“) network- or server cabinet. Due to its compact construction it is perfectly suitable also for 483 mm (19”) wall mounting cabinets with a depth from 450 mm. The shelf is extendible via handle which makes the access easier. Due to its stable, perforated steel sheet with a load capacity of 30 kg, it is the optimal surface for components which are not 483 mm (19”) suitable.
Technical Data
  • Color: gray
  • Model: Shelf
  • Width: 483 mm
  • Height: 88 mm
  • Depth: 352 mm
Technical specifications
Filter Property Value
Product type shelf
Version extendable
Material sheet steel
Width 352 mm
Height 483 mm
Depth 88 mm