HHXD500ARA101MJA0G | Chemi-Con
Polymer hybrid aluminum electrolytic capacitor, SMD, 100 µF, 50 V, ±20 %, HHXD500ARA101MJA0G
Order No.: 10D6053
EAN: 4099891762216
MPN:
HHXD500ARA101MJA0G
Series: HXD
HHXD500ARA101MJA0G Chemi-Con Polymer and Hybrid Capacitors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 43 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Conductive polymer hybrid, HHXD500ARA101MJA0G, Chemi-Con
For high reliability applications like automotive equipment, base station equipment, etc.
Technical specifications
Filter Property Value
Capacity 100 µF
Rated voltage (DC) 50 V
Tolerance ±20 %
ESR (Equivalent Series Resistance) 25 mΩ
Ripple current 2.4 A
Design SMD
diameter 10 mm
Length 10 mm
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 105 °C