HHXC350ARA220ME61G | Chemi-Con
Polymer hybrid aluminum electrolytic capacitor, SMD, 22 µF, 35 V, ±20 %, HHXC350ARA220ME61G
Order No.: 10D5923
EAN: 4099891762087
MPN:
HHXC350ARA220ME61G
Series: HXC
HHXC350ARA220ME61G Chemi-Con Polymer and Hybrid Capacitors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 48 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Conductive polymer hybrid, HHXC350ARA220ME61G, Chemi-Con
Technical specifications
Filter Property Value
Capacity 22 µF
Rated voltage (DC) 35 V
Tolerance ±20 %
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 mΩ
Ripple current 550 mA
Design SMD
diameter 5 mm
Length 5.8 mm
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 125 °C