CPS-I2000.150 | CAMTEC
Laboratory power supply, 0 bis 150 V, (20 A), 0 to 20 A, 2000 W, 184-264 VAC/250-375 VDC, CPS-I2000.150
Order No.: 25K8719
EAN: 04262552171607
MPN:
CPS-I2000.150
3041106005CA
Series: CPS-i2000
CPS-I2000.150 CAMTEC Bench Power Supplies and Loads
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 5 Weeks
1 pcs.
Lab power supply, CPS-I2000.0150, CAMTEC
Filter Property Value
Output voltage DC 0 to 150 V
Output current 20 A
Range of Output Currence 0 to 20 A
Power 2000 W
Input voltage AC 184-264 VAC/250-375 VDC
efficiency 94 %
Width 84 mm
Height 126.4 mm
Depth 444 mm