CPS-I2000.030.DIGI | CAMTEC
Laboratory power supply, 0 bis 30 V, (100 A), 0 to 100 A, 2000 W, 184-264 VAC/250-375 VDC, CPS-I2000.030.DIGI
Order No.: 25K8721
EAN: 04262552171676
MPN:
CPS-I2000.030.DIGI
3041106022CA
Series: CPS-i2000
CPS-I2000.030.DIGI CAMTEC Bench Power Supplies and Loads
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 8 Weeks
1 pcs.
Lab power supply, CPS-I2000.030.DIGI, CAMTEC
Filter Property Value
Output voltage DC 0 to 30 V
Output current 100 A
Range of Output Currence 0 to 100 A
Power 2000 W
Input voltage AC 184-264 VAC/250-375 VDC
efficiency 94 %
Width 84 mm
Height 126.4 mm
Depth 444 mm