4114R-1-221LF | Bourns Electronics GmbH
Resistor network, DIP-14, 220 Ω, 0.25 W, ±2 %, 7 resistors, 4114R-1-221LF
Order No.: 88E470
EAN: 4099879759467
MPN:
4114R-1-221LF
4114R-1-221LF Bourns Electronics GmbH Resistor Networks
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 2 Weeks
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
2000 pcs.
Resistance networks, type Bourns 4100R.
With 7 resistors, 14-pole, type 4114R-001-RC.
Technical specifications
Filter Property Value
ohmic resistance 220 Ω
Tolerance ±2 %
Power 0.25 W
Assembly THT
Enclosure DIP-14
Number of resistors 7
Temperature coefficient ±100 ppm/°C
max. operating temperature 125 °C
Length 19.43 mm
Width 8.64 mm
Height 4.57 mm