12102U131JAT2A | AVX
Ceramic capacitor, 130 pF, 200 V (DC), ±5 %, SMD 1210 (3225), C0G, 12102U131JAT2A
Order No.: 55D5186
EAN: 4099879774163
MPN:
12102U131JAT2A
Series: CAPCS12102U
12102U131JAT2A AVX Ceramic Capacitors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 10 Weeks
Subject to prior sale
2000 pcs.
Ceramic capacitor, 12102U131JAT2A, AVX
Technical specifications
Filter Property Value
Capacity 130 pF
Rated voltage (DC) 200 V
Tolerance ±5 %
Dielectric material C0G
Design SMD 1210 (3225)
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 125 °C
Length 3.2 mm