12102C273MAT2A | AVX
Ceramic capacitor, 27 nF, 200 V (DC), ±20 %, SMD 1210 (3225), X7R, 12102C273MAT2A
Order No.: 55D5115
EAN: 4099879773531
MPN:
12102C273MAT2A
Series: CAPCS12102C
12102C273MAT2A AVX Ceramic Capacitors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 18 Weeks
Subject to prior sale
4000 pcs.
Ceramic capacitor, 12102C273MAT2A, AVX
Technical specifications
Filter Property Value
Capacity 27 nF
Rated voltage (DC) 200 V
Tolerance ±20 %
Dielectric material X7R
Design SMD 1210 (3225)
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 125 °C
Length 3.2 mm