O- 9,216000M-AQO 7050-50-5,0-E-T/TR | Auris
Crystal oscillator, 9.216 MHz, ±50 ppm, 15 pF, SMD, (L x W x H) 7 x 5 x 1.8 mm, O- 9,216000M-AQO 7050-50-5,0-E-T/TR
Order No.: 77D7084
EAN: 4099879147059
MPN:
O- 9,216000M-AQO 7050-50-5,0-E-T/TR
L12403
Series: AQO 7050
O- 9,216000M-AQO 7050-50-5,0-E-T/TR Auris Oscillators
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 420 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
25 pcs.
100 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
SMD quartz oscillators, CMOS/TTL compatible, type Auris AQO7050.
Tri-state output, ultra-compact package size of 5.0 x 7.0 mm; Frequency tolerance: ±50 ppm. Input current: 20 mA at 1.0 to 3.0 MHz, 35 mA at 3.0 to 32 MHz, 60 mA at 32 to 100 MHz. Output symmetry: 40 to 60 %.
With input voltage 5.0 V and temperature range –40 to +85 °C.
Type: 9.216000 MHz
Technical specifications
Filter Property Value
nominal frequency 9.216 MHz
Frequency stability ±50 ppm
Assembly SMD
Length 7 mm
Width 5 mm
Height 1.8 mm
Capacity 15 pF
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C