QS121XXO24 | APEM
Signal light, 24 V (DC), orange, 30 mcd, Mounting Ø 12 mm, LED number: 1, QS121XXO24
Order No.: 31G6221
EAN: 4099889580884
MPN:
QS121XXO24
Series: QS
QS121XXO24 APEM Signal Lamps, Indicators, Arrays
Subject to prior sale
LED-Signal lamp, QS121XXO24, APEM
The QS121XXO24 LED Indicator is perfect solution for all your illumination needs. With a sleek and compact design, this indicator is sure to catch your attention. The mounting hole, measuring 12 mm, ensures easy installation in any setting. The solder lug faston terminals provide a secure connection, ensuring reliable performance. With its fixed light illumination, this indicator offers a steady and clear display. The vibrant orange LED color adds a touch of brightness to any environment. Operating at a voltage of 24 VDC, this indicator is both efficient and powerful.
Connection solder connection
Installation diameter 12 mm
Farbe der Beleuchtung orange
Luminous intensity 0.03 cd
Assembly snap-in
Rated voltage (DC) 24 V
Rated current 20 mA