ANTIST MINIG.70X100X0,08 | Shielding Bags, Antistatic Bags
ESD protective bag, (L x W) 100 x 70 mm, antistatic, zipp, ANTIST MINIG.70X100X0,08
Order No.: 19L2950
EAN: 4099891438869
MPN:
ANTIST MINIG.70X100X0,08
Image may differ
This item is no longer available.
As an alternative, we recommend the following item:
ESD protective bag, (L x W) 100 x 70 mm, antistatic, zipp, ITM025045
Order No.: 19L5074
Manufacturer: Flexico
Minigrip bags, antistatic, type 250.
Material: PE foil. Thickness: 75 µm. Surface resistance: 1.6 x 10^12 ohm +/- 0.4 x 10^12 ohm. Not suitable for foodstuffs. Note: the pressure lock bags retains its antistatic properties for the duration 12 months.
Type: 25045, W 70, L 100 mm, package of 100 bags
Technical specifications
Filter Property Value
Version antistatic
Lock type zipp
Length 100 mm
Width 70 mm