ANTIST.MINI.100X150X0,075 | Shielding Bags, Antistatic Bags
ESD protective bag, (L x W) 150 x 100 mm, antistatic, zipp, ANTIST.MINI.100X150X0,075
Order No.: 19L2952
EAN: 4099891438883
MPN:
ANTIST.MINI.100X150X0,075
Image may differ
This item is no longer available.
As an alternative, we recommend the following item:
ESD protective bag, (L x W) 150 x 100 mm, antistatic, zipp, ITM025047
Order No.: 19L5076
Manufacturer: Flexico
Minigrip bags, antistatic, type 250.
Material: PE foil. Thickness: 75 µm. Surface resistance: 1.6 x 10^12 ohm +/- 0.4 x 10^12 ohm. Not suitable for foodstuffs. Note: the pressure lock bags retains its antistatic properties for the duration 12 months.
Type: 25047, W 100, L 150 mm, package of 100 bags
Technical specifications
Filter Property Value
Version antistatic
Lock type zipp
Length 150 mm
Width 100 mm