POS200GT-73-820KAA | Vitrohm
Metal oxide film resistor, 820 kΩ, 2 W, ±2 %, POS200GT-73-820KAA
Order No.: 32E802
EAN: 4099879684028
MPN:
POS200GT-73-820KAA
Series: PO
POS200GT-73-820KAA Vitrohm Wirewound Resistors
Image may differ
Available: 385 pcs.
Subject to prior sale
Metal oxide film resistor, POS200GT-73-820KAA, Vitrohm
Metal Oxide Film Resistor, 820 kΩ, 2 W, ±2 %
Filter Property Value
ohmic resistance 820 kΩ
Tolerance ±2 %
Power 2 W
Version metal oxide resistor
Temperature coefficient ±200 ppm/K
Isolation voltage 500 V
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 200 °C
diameter 4.5 mm
Length 11.5 mm