POS200GT-73-2R2AA | Vitrohm
Metal oxide film resistor, 2.2 Ω, 2 W, ±2 %, POS200GT-73-2R2AA
Order No.: 32E668
EAN: 4099879683427
MPN:
POS200GT-73-2R2AA
PO593-02T2R2
Series: PO
POS200GT-73-2R2AA Vitrohm Wirewound Resistors
Image may differ
Available: 1,047 pcs.
Subject to prior sale
Metal oxide film resistor, POS200GT-73-2R2AA, Vitrohm
Metal Oxide Film Resistor, 2.2 Ω, 2 W, ±2 %
Filter Property Value
ohmic resistance 2.2 Ω
Tolerance ±2 %
Power 2 W
Version metal oxide resistor
Temperature coefficient ±200 ppm/K
Isolation voltage 500 V
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 200 °C
diameter 4.5 mm
Length 11.5 mm