MBB02070C2202FCT00 | Vishay
Metal film resistor, 22 kΩ, 0.4 W, ±1 %, MBB02070C2202FCT00
Order No.: 15E625
EAN: 4099879670564
MPN:
MBB02070C2202FCT00
Series: MBB 0207
MBB02070C2202FCT00 Vishay Wirewound Resistors Image 1
MBB02070C2202FCT00 Vishay Wirewound Resistors Image 2
Image may differ
Available: 1,181 pcs.
100 pcs.
300 pcs.
Subject to prior sale
Metal film resistor, MBB 0207 CT 1% 22K, Vishay
Filter Property Value
ohmic resistance 22 kΩ
Tolerance ±1 %
Power 0.4 W
Version metal film resistor
Temperature coefficient ±50 ppm/K
Isolation voltage 75 V
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 125 °C
diameter 2.5 mm
Length 6.5 mm