MBB02070C1809FCT00 | Vishay
Metal film resistor, 18 Ω, 0.4 W, ±1 %, MBB02070C1809FCT00
Order No.: 15E255
EAN: 4099879669858
MPN:
MBB02070C1809FCT00
Series: MBB 0207
MBB02070C1809FCT00 Vishay Wirewound Resistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 15 Weeks
Subject to prior sale
5000 pcs.
Metal film resistor, MBB 0207 CT 1% 18R, Vishay
Filter Property Value
ohmic resistance 18 Ω
Tolerance ±1 %
Power 0.4 W
Version metal film resistor
Temperature coefficient ±50 ppm/K
Isolation voltage 75 V
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 125 °C
diameter 2.5 mm
Length 6.5 mm