MBB02070C1504FCT00 | Vishay
Metal film resistor, 1.5 MΩ, 0.4 W, ±1 %, MBB02070C1504FCT00
Order No.: 15E835
EAN: 4099879670960
MPN:
MBB02070C1504FCT00
Series: MBB 0207
MBB02070C1504FCT00 Vishay Wirewound Resistors Image 1
MBB02070C1504FCT00 Vishay Wirewound Resistors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 1,516 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Metal film resistor, MBB 0207 CT 1% 1M5, Vishay
Filter Property Value
ohmic resistance 1.5 MΩ
Tolerance ±1 %
Power 0.4 W
Version metal film resistor
Temperature coefficient ±50 ppm/K
Isolation voltage 75 V
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 125 °C
diameter 2.5 mm
Length 6.5 mm