KTA687M035S1A5L20K | Teapo
Electrolytic capacitor, 680 µF, 35 V (DC), ±20 %, radial, pitch 5 mm, Ø 13 mm, KTA687M035S1A5L20K
Order No.: 11D5412
EAN: 4099879867087
MPN:
KTA687M035S1A5L20K
TA 680uF/35V
Series: TA
KTA687M035S1A5L20K Teapo Electrolytic Capacitors Image 1
KTA687M035S1A5L20K Teapo Electrolytic Capacitors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: On Request
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
100 pcs.
Electrolytic capacitor in aluminum can, type Teapo TA.
With radial connections
Rated voltage 35 V.
Technical specifications
Filter Property Value
Version polar
Capacity 680 µF
Rated voltage (DC) 35 V
Tolerance ±20 %
Ripple current 650 mA
Design radial
Grid 5 mm
diameter 13 mm
Length 20 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 105 °C