KSE685M450S1ABH20K | Teapo
Electrolytic capacitor, 6.8 µF, 450 V (DC), ±20 %, radial, pitch 5 mm, Ø 10 mm, KSE685M450S1ABH20K
Order No.: 11D5110
EAN: 4099879866226
MPN:
KSE685M450S1ABH20K
KSE685M450S1ABH20K Teapo Electrolytic Capacitors Image 1
KSE685M450S1ABH20K Teapo Electrolytic Capacitors Image 2
Image may differ
This item is no longer available.
As an alternative, we recommend the following item:
Electrolytic capacitor, insulated aluminum can, type Teapo SE.
With radial connections
Rated voltage 450 VDC, type SE 450.
Technical specifications
Filter Property Value
Version polar
Capacity 6.8 µF
Rated voltage (DC) 450 V
Tolerance ±20 %
Ripple current 75 mA
Design radial
Grid 5 mm
diameter 10 mm
Length 19 mm
min. operating temperature -25 °C
max. operating temperature 105 °C