T4062223004-005 | TE Connectivity
Sensor actuator cable, M8-cable plug, angled to M8-cable socket, straight, 4 pole, 5 m, PUR, gray, 3 A, T4062223004-005
Order No.: 72P3731
EAN: 4099891672584
MPN:
T4062223004-005
T4062223004-005 TE Connectivity Sensor-Actuator Cables Image 1
T4062223004-005 TE Connectivity Sensor-Actuator Cables Image 2
T4062223004-005 TE Connectivity Sensor-Actuator Cables Image 3
T4062223004-005 TE Connectivity Sensor-Actuator Cables Image 4
T4062223004-005 TE Connectivity Sensor-Actuator Cables Image 5
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 12 Days: 50 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Sensor actuator cable, T4062223004-005, TE Connectivity
Filter Property Value
Connection (1) M8-cable plug, angled
Connection (2) M8-cable socket, straight
Pin number 4 pole
Cable length 5 m
Colour gray
Material PUR
Degree of protection (IP) IP67
LED display No
max. Voltage 30 V
Rated current 3 A