T4062113004-005 | TE Connectivity
Sensor actuator cable, M8-cable plug, straight to M8-cable socket, straight, 4 pole, 5 m, PVC, black, 3 A, T4062113004-005
Order No.: 72P3719
EAN: 4099891672478
MPN:
T4062113004-005
T4062113004-005 TE Connectivity Sensor-Actuator Cables Image 1
T4062113004-005 TE Connectivity Sensor-Actuator Cables Image 2
T4062113004-005 TE Connectivity Sensor-Actuator Cables Image 3
T4062113004-005 TE Connectivity Sensor-Actuator Cables Image 4
T4062113004-005 TE Connectivity Sensor-Actuator Cables Image 5
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 12 Days: 29 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Sensor actuator cable, T4062113004-005, TE Connectivity
Filter Property Value
Connection (1) M8-cable plug, straight
Connection (2) M8-cable socket, straight
Pin number 4 pole
Cable length 5 m
Colour black
Material PVC
Degree of protection (IP) IP67
LED display No
max. Voltage 30 V
Rated current 3 A