ACP3225-501-2P-T000 | TDK
Common mode filter, 100 MHz, 2 A, 60 V (DC), 60 VDC, 1.7 µH, SMD, ACP3225-501-2P-T000
Order No.: 46D6732
EAN: 4099889063905
MPN:
ACP3225-501-2P-T000
Series: ACP
ACP3225-501-2P-T000 TDK Interference suppression filter
Image may differ
Not suitable for new designs - NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: On Request
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
1000 pcs.
Common mode filter, ACP3225-501-2P-T000, TDK
The ACP3225-501-2P-T000 is a common mode filte for power line.
Features
  • Chip type common mode filter for DC power supply lines
  • Operating temperature range: –40 to +85°C
Applications
  • Power line noise countermeasure for various electronic equipment
  • Noise countermeasure for AC adapter lines and battery lines for note PCs
  • Portable game machines
  • Mobile phones
Technical specifications
Filter Property Value
Version common mode filter
max. frequency 100 MHz
Rated voltage (DC) 60 V
Rated current 2 A
Rated Voltage 60 VDC
Inductance per line 1.7 µH
ohmic resistance 500 Ω
Connection SMD
With fuse No
integrated switch No
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C