VLS6045EX-471M | TDK
Choke, SMD 6045, 470 µH, 420 mA, VLS6045EX-471M
Order No.: 72D1467
EAN: 4099889006506
MPN:
VLS6045EX-471M
Series: VLS-EX-H
VLS6045EX-471M TDK Fixed Inductors Image 1
VLS6045EX-471M TDK Fixed Inductors Image 2
VLS6045EX-471M TDK Fixed Inductors Image 3
1500 pcs.
SMD choke, VLS6045EX-471M, TDK
  • Larger current and lower Rdc
  • Operating temperature range: -40 to +105°C
Product type choke
Inductance 470 µH
DC current 420 mA
Tolerance ±20 %
DC resistance 2.14 Ω
Saturation current 400 mA
Measuring frequency 100 kHz
Design SMD 6045
Length 6 mm
Width 6 mm
Height 4.5 mm