VLS6045EX-470M-H | TDK
Choke, SMD 6045, 47 µH, 1.3 A, VLS6045EX-470M-H
Order No.: 72D1466
EAN: 4099889006490
MPN:
VLS6045EX-470M-H
Series: VLS-EX-H
VLS6045EX-470M-H TDK Fixed Inductors Image 1
VLS6045EX-470M-H TDK Fixed Inductors Image 2
VLS6045EX-470M-H TDK Fixed Inductors Image 3
1500 pcs.
SMD choke, VLS6045EX-470M-H, TDK
  • Larger current and lower Rdc
  • Operating temperature range: -40 to +105°C
Product type choke
Inductance 47 µH
DC current 1.3 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 230 mΩ
Saturation current 1.8 A
Measuring frequency 100 kHz
Design SMD 6045
Length 6.3 mm
Width 6 mm
Height 4.5 mm