VLS6045EX-331M | TDK
Choke, SMD 6045, 330 µH, 470 mA, VLS6045EX-331M
Order No.: 72D1465
EAN: 4099889006483
MPN:
VLS6045EX-331M
Series: VLS-EX-H
VLS6045EX-331M TDK Fixed Inductors Image 1
VLS6045EX-331M TDK Fixed Inductors Image 2
VLS6045EX-331M TDK Fixed Inductors Image 3
1500 pcs.
SMD choke, VLS6045EX-331M, TDK
Features
  • Magnetic shield type wound inductor for power circuits
  • Larger current and lower Rdc
  • Operating temperature range: -40 to +105°C
Applications
  • TV
  • STB
  • Gaming equipment
  • AV equipment
Product type choke
Inductance 330 µH
DC current 470 mA
Tolerance ±20 %
DC resistance 1.44 Ω
Saturation current 500 mA
Measuring frequency 100 kHz
Design SMD 6045
Length 6 mm
Width 6 mm
Height 4.5 mm