VLS6045EX-2R2N-H | TDK
Choke, SMD 6045, 2.2 µH, 5.1 A, VLS6045EX-2R2N-H
Order No.: 72D1464
EAN: 4099889006476
MPN:
VLS6045EX-2R2N-H
Series: VLS-EX-H
VLS6045EX-2R2N-H TDK Fixed Inductors Image 1
VLS6045EX-2R2N-H TDK Fixed Inductors Image 2
VLS6045EX-2R2N-H TDK Fixed Inductors Image 3
1500 pcs.
SMD choke, VLS6045EX-2R2N-H, TDK
  • Larger current and lower Rdc
  • Operating temperature range: -40 to +105°C
Product type choke
Inductance 2.2 µH
DC current 5.1 A
Tolerance ±30 %
DC resistance 19 mΩ
Saturation current 7.5 A
Measuring frequency 100 kHz
Design SMD 6045
Length 6.3 mm
Width 6 mm
Height 4.5 mm