VLS6045EX-221M-H | TDK
Choke, SMD 6045, 220 µH, 0.5 A, VLS6045EX-221M-H
Order No.: 72D1463
EAN: 4099889006469
MPN:
VLS6045EX-221M-H
Series: VLS-EX-H
VLS6045EX-221M-H TDK Fixed Inductors Image 1
VLS6045EX-221M-H TDK Fixed Inductors Image 2
VLS6045EX-221M-H TDK Fixed Inductors Image 3
1500 pcs.
SMD choke, VLS6045EX-221M-H, TDK
Features
  • Magnetic shield type wound inductor for power circuits
  • Larger current and lower Rdc
  • Operating temperature range: -40 to +105°C
Applications
  • TV
  • STB
  • Gaming equipment
  • AV equipment
Product type choke
Inductance 220 µH
DC current 0.5 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 1.495 Ω
Saturation current 0.8 A
Measuring frequency 100 kHz
Design SMD 6045
Length 6.3 mm
Width 6 mm
Height 4.5 mm