TFM252012ALMAR10MTAA | TDK
Choke, SMD 1008, 100 nH, 8 A, TFM252012ALMAR10MTAA
Order No.: 72D1383
EAN: 4099889005783
MPN:
TFM252012ALMAR10MTAA
Series: TFM-ALMA
TFM252012ALMAR10MTAA TDK Fixed Inductors Image 1
TFM252012ALMAR10MTAA TDK Fixed Inductors Image 2
TFM252012ALMAR10MTAA TDK Fixed Inductors Image 3
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: On Request
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
3000 pcs.
SMD choke, TFM252012ALMAR10MTAA, TDK
Features
  • Magnetic shield
  • Metal core
  • Thin-film
  • Soft termination
Applications
  • ADAS ECU
  • Radar
  • Automotive communication module
  • Power supply
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 100 nH
DC current 8 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 9 mΩ
Saturation current 10 A
Measuring frequency 1 MHz
Design SMD 1008
Length 2.5 mm
Width 2 mm
Height 1.2 mm