SPM5020T-1R5M-LR | TDK
Choke, SMD 5020, 1.5 µH, 5.9 A, SPM5020T-1R5M-LR
Order No.: 75D1809
EAN: 4099889037036
MPN:
SPM5020T-1R5M-LR
Series: SPM-LR
SPM5020T-1R5M-LR TDK Fixed Inductors Image 1
SPM5020T-1R5M-LR TDK Fixed Inductors Image 2
SPM5020T-1R5M-LR TDK Fixed Inductors Image 3
Subject to prior sale
500 pcs.
SMD choke, SPM5020T-1R5M-LR, TDK
Features
  • Magnetic shield type wound inductor for power circuits using a metallic magnetic material
  • Operating temperature range: -40 to +125°C
Product type choke
Inductance 1.5 µH
DC current 5.9 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 24.8 mΩ
Saturation current 9 A
Measuring frequency 100 kHz
Design SMD 5020
Length 5.4 mm
Width 5.1 mm
Height 2 mm