SPM5015T-1R0M-LR | TDK
Choke, SMD 5015, 1 µH, 6.3 A, SPM5015T-1R0M-LR
Order No.: 75D1794
EAN: 4099889036954
MPN:
SPM5015T-1R0M-LR
Series: SPM-LR
SPM5015T-1R0M-LR TDK Fixed Inductors Image 1
SPM5015T-1R0M-LR TDK Fixed Inductors Image 2
Subject to prior sale
1000 pcs.
SMD choke, SPM5015T-1R0M-LR, TDK
Features
  • Magnetic shield type wound inductor for power circuits using a metallic magnetic material
  • Operating temperature range: -40 to +125°C
Product type choke
Inductance 1 µH
DC current 6.3 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 24.8 mΩ
Saturation current 8 A
Measuring frequency 100 kHz
Design SMD 5015
Length 5.4 mm
Width 5.1 mm
Height 1.5 mm