SPM5012T-4R7M-LR | TDK
Choke, SMD 5012, 4.7 µH, 2.1 A, SPM5012T-4R7M-LR
Order No.: 75D1789
EAN: 4099889036916
MPN:
SPM5012T-4R7M-LR
Series: SPM-LR
SPM5012T-4R7M-LR TDK Fixed Inductors Image 1
SPM5012T-4R7M-LR TDK Fixed Inductors Image 2
Subject to prior sale
1000 pcs.
SMD choke, SPM5012T-4R7M-LR, TDK
Features
  • Magnetic shield type wound inductor for power circuits using a metallic magnetic material
  • Operating temperature range: -40 to +125°C
Product type choke
Inductance 4.7 µH
DC current 2.1 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 155.1 mΩ
Saturation current 3.5 A
Measuring frequency 100 kHz
Design SMD 5012
Length 5.4 mm
Width 5.1 mm
Height 1.2 mm