SPM5012T-1R5M-LR | TDK
Choke, SMD 5012, 1.5 µH, 3.8 A, SPM5012T-1R5M-LR
Order No.: 75D1785
EAN: 4099889036886
MPN:
SPM5012T-1R5M-LR
Series: SPM-LR
SPM5012T-1R5M-LR TDK Fixed Inductors Image 1
SPM5012T-1R5M-LR TDK Fixed Inductors Image 2
Subject to prior sale
1000 pcs.
SMD choke, SPM5012T-1R5M-LR, TDK
Features
  • Magnetic shield type wound inductor for power circuits using a metallic magnetic material
  • Operating temperature range: -40 to +125°C
Product type choke
Inductance 1.5 µH
DC current 3.8 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 46.2 mΩ
Saturation current 6 A
Measuring frequency 100 kHz
Design SMD 5012
Length 5.4 mm
Width 5.1 mm
Height 1.2 mm